سیاسی

آقای هروی و یکی از روحانیون ساکن خضری در معاونت توسعه معادن وزارت صنعت ، معدن وتجارت به دنبال چه چیزی بودند ؟

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام قربانی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در ۴دوره مجلس شورای اسلامی در سایت خود نوشت:
در روزهای اخیر آقای دکتر هروی با یکی از مسؤلینِ روحانی غیر بومی که کمر همت بر توقف مجتمع فولاد قاینات بسته است به ملاقات آقای دکتر کرباسیان معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه معادن که مالک ۴۹% فولاد قاینات هست رفته اند حدس بزنید هدف این آقایان از این جلسه چه بوده است؟!
هرکس کمترین بینش سیاسی داشته باشد می تواند حدس بزند که خواسته آقایان در این جلسه چه بوده است زیرا روحانی یاد شده که اهل قاینات نیست قبلا هم در جلسات خصوصی به برخی نامزدهای انتخابات اعلام کرده بود به شرطی از شما حمایت میکنیم که قول دهید پروژه فولاد را تا زمان تأمین خواسته ما متوقف کنید. حتی ایشان فرموده اند وقتی مخزن آب سنگین اراک را بتن ریخته اند پس می توان فولاد را هم متوقف کرد.
از طرفی مردم شاهد اقدامات مشابهی در منطقه که سر از برخی نشریات در آورده است نیز بوده و هستند و خبر طومار نویسی و اجتماعات صد نفری و کمتر یا بیشتر را که این روحانیِ گنابادی در جمع آنان است در جرائد خوانده اند.
در جلسه پنجشنبه بعد از انتخابات در مسجد جامع قاین نیز آقای هروی از روحانی یاد شده تجلیل کرده است و این تجلیل ناشی از هم فکری و هم نظری است که این دو بزرگوار با هم دارند که سر از جلسه در وزارت صنایع با هدفی مشترک در آورده اند و اتفاقا روحانی یاد شده در جائی مطرح کرده که آقای هروی با من هم عقیده است ولی اعلام نظر خود را مصلحت نمی داند.
هرچند با توجه به مطالب فوق نیاز به تحقیق در مورد علت تشکیل جلسه آقایان محترم با دکتر کرباسیان نبود ولی در عین حال امروز ( شنبه ۱۸ اردیبهشت ) بدون وقت قبلی به دیدار آقای دکتر کرباسیان رفتم و ضمن اینکه از فرمایشات آقایان محترم مطلع شدم نسبت به اطلاع رسانی صحیح اقدام کردم گرچه دکتر کرباسیان تحت تأثیر القائات آنان قرار نگرفته بود .
این از عجائب روزگار است که کسانی که در ابتدای امر متقاضی احداث فولاد در منطقه خودشان بودند و زمین مجانی واگذار میکردند امروز با اطلاعاتی که خود به نادرستی آن واقف هستند در صدد متوقف کردن طرح فولاد هستند غافل از اینکه این طرح با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد و آنان در شرائطی نیستند که بتوان آن را متوقف کنند.
عجیب تر از این سکوت بزرگان و مدعیان توسعه قاینات است که در موارد بسیار جزئی موضع می گیرند ولی در برابر تحرکات ایذائی برای مهمترین پروژه اقتصادی منطقه لب فرو بسته و باز هم خود را خیر خواه مردم معرفی می کنند.
و شگفت انگیزتر از همه اینکه در همه شهرستانها مردم تلاش میکنند هرگونه مساعدت و همراهی با سرمایه گذاران و کسانی که میخواهند کار عمرانی در منطقه آنان انجام دهند داشته باشند ولی ما شاهد کارشکنی گروهی اندک ( و سکوت دیگران )هستیم که خیال میکنند در صورت موفقیت در توقف پروژه فولاد امثال اینجانب را شکست خواهند داد غافل از اینکه « بر سر شاخ نشسته و بن می برند» و اولا جلوی اشتغال هزاران نفر از فرزندان خود و دیگرمردمِ امیدوارِاین سرزمین را از بین می برند و ثانیا مسؤلین و خیّرین و سرمایه گذارانی که به قاینات می آیند را با مشکلاتی اینچنین مواجه خواهند کرد که به جای پاداش گرفتن از خدمتی که به منطقه کرده اند، در جرائد تخریب شوند و در نتیجه انگیزه سرمایه گذاری در منطقه به شدّت کاهش خواهد یافت .
اینجانب در حال حاضر هیچ طمع و منفعت شخصی در منطقه ندارم و صرفا جهت پیشگیری از حوادث تلخ و ناگواری که ممکن است پیش آید اطلاع رسانی کردم والسلام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا