سیاسی

آغاز بهارمدارس درقاین با عهد پیمان با شهداو قرائت میثاق نامه در گلزار شهدا

به گزارش نسیم قائن ، صبح اولین روز از آغاز بهارِ عاشقان علم وادب وتقارن آن با هفته دفاع مقدس، بهانه ای شد تا بار دیگر آنانی که خود از جنس شهدا وبازماندگان دفاع مقدس هستند شروع مراسم اول مهر رابا قرائت میثاق نامه وفاتحه ای برای شهدا در گلزارشان آغاز کنند واز ازمدرسه شهدا به بوستان های علم وادب رفته وباتبریک آغاز ماه مهر از دانش آموزان بخواهند که درس ایثار ومقاومت را از آنانی فراگیرند که یک روز خود برسنگرهای علم ودانش نشسته بودند.
دبیرستان شاهد دخترانه ام ابیها امروز خود شاهد حضور یادگاران دفاع مقدس بود انهایی که روزی از همین مدارس پارا فراتر نهاده ود رمدرسه عاشقی جنگیدند وبرخی به درجه رفیع شهادت نائل شدندوبرخی ماندند تا درس دفاع را به ما بیاموزند.
آنانی که امروز در این مراسم سخن گفتند سخنشان نصیحت پدرانه ای به دخترانشان بود.
رضایی مدیرآموزش وپرورش قاین با بیان خاطرات دوران جنگ تحمیلی از دخترانش خواست درس ایثار وآزادگی را از شهدا بیاموزند.
وی بابیان اینکه نواختن زنگ انقلاب جهت آشنایی دانش آموزان باراه شهدا وگلستان همیشه جاوید شهدای اسلام و انقلاب است از همه دانش اموزان خواست درمسیرزندگیشان ازشهدا ومقاومت وایثارگری هایشان درس بگیرند.
رضایی درادامه افزود: آموزش وپرورش شرکت سهامی خاص نیست ومتعلق به همه مردم است ونیازمند حمایت همه ارگانها ونهاد هاست .
وی از معلمین هم خواست فرهنگ غنی ایران اسلامی را در کنارتعلیم وتربیت به دانش آموزان بیاموزند.
حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین نیز با توصیه دانش آموزان به فراگیری علم ودانش گفت: شما به عنوان نخبگان کشوراسلامی بایستی درکنار تعلیم دروس خود آموختن وحفظ قرآن را هم از یاد نبرید که این کتاب الهی بزرگترین درسها را به انسان می آموزد.
امام جمعه شهرستان قاین خطاب به معلمین گفت: معلمین هم بایستی دستورات اسلامی را به دانش اموزان بیاموزند.
شرافتی فرماندار قاین نیز بابیان اینکه دفاع مقدس برای دشمنان همیشه درس عبرت بوده است وما مسئولین وشما دانش آموزان باید الگویتان شهدا ورهبری عظیم الشان باشد گفت: امروز شما پیام اوران دفاع مقدس درسنگر علم ودانش هستید .
امروز شما باید ایثار ومقاومت را از شهدا بیاموزید .
شرافتی اظهارداشت: امروز هرکسی که حجاب وعفاف وعلم وتقوارا سرلوحه کارخود قراردهد مثل توپی می ماند که ۸سال دردفاع مقدس به قلب دشمن زده شده است.
موسوی کیا معاونت پژوهشی و برنامه ریزی اداره کل آموزش وپرورش خراسان جنوبی که از میهمانان ویژه مراسم بود به ابلاغ پیام مدیر کل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی به دانش آموزان مبنی بر این که اهمیت و نقش تعلیم و تربیت که همواره در کلام قران و حدیث نبوی و رهنمودهای بزرگان علم و همچنین منویات مقام معظم رهبری به وضوح و صریحا آمده است اشاره کرد وگفت: این پیام نشان از اهمیت والای این وادی مهم دارد و همگان باید در راستای توسعه و ارتقای آن گام بردارند
وی خاطر نشان کرد: وظیفه داریم که با برنامه های متنوع و هنرمندانه رشادت و ایثار رزمندگان را به نسل های پس از دوران دفاع مقدس انتقال دهیم، زیرا انقلاب نیاز به مردان مرد دارد.
.
درپایان همزمان با سراسر کشور زنگ ایثار ومقاومت در دبیرستان دخترانه شاهد ام ابیها نواخته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا