سیاسی

آزادگان وایثارگران برکات روی زمین هستند

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در مراسم تجلیل از آزادگان که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان برگزار شده بود؛ باگرامیداشت سالروز ورود افتخار آفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، اظهار داشت: امنیت ورفاه وآسایشی که ما امروز داریم به برکت مجاهدت ها، زحمات و جانفشانی های همه شهدا، ایثارگران از جمله شما آزادگان می باشد که ما می توانیم به خوبی زندگی کنیم و کشور را بسازیم.
فرماندار در ادامه دو نکته را در رابطه با انقلاب اسلامی بیان داشت و افزود: یکی مشابهت صدر اسلام با انقلاب اسلامی، که ما وقتی آن را در مقام مقایسه قرار می دهیم؛ می بینیم، آنچه در صدر اسلام به پیامبر اسلام (ص) دستور داده شده، استقامت، صبر و تحمل سختی ها بوده که اسلام بعد از ۱۴۰۰ سال بخشی از دنیای فعلی را گرفته و همچنان استوار و پابرجاست. لذا انقلاب اسلامی هم همان سختی ها و مرارت ها را کشیده است.
کهن ترابی در رابطه با نکته دوم خاطرنشان کرد: همانطوری که در صدر اسلام مسلمانان استقامت و صبر کردند و به نتیجه رسیدند؛ ما در بحث انقلاب اسلامی هم می بینیم بعد از ۲۲ بهمن سال ۵۷ تا کنون، هر روز یک حادثه، مشکل و بحرانی از سوی دنیای استکبار و استعمار و سایر کشور های منطقه برای ما بوجود آوردند و کشور را دچار بحران نمودند. ولی استقامت ملت ایران و رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی، جانفشانی شهدا و همه ایثارگران و همچنین کلیه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و عموم مردم که در همه عرصه ها داشتند؛ ملت ایران به پیروزی رسید و امروز از یک اقتدار، عظمت و عزتی در تمام دنیا برخوردار می باشد.
وی افزود: آزادگان و جانبازان وایثارگران ما، برکاتی بر روی زمین هستندوبه برکت همین افراد است که بسیاری از کشورهایی که در جنگ تحمیلی به کشور عراق کمک کردنددرحال حاضر خود دچار مشکلات عدیده ای هستند.
فرماندار در پایان با اشاره به اینکه در زمینه های هنری و سینمایی در مقایسه با خیلی از کشور ها در زمینه فیلم سازی و مکتوب کردن خاطرات ایثارگران عقب هستیم؛ بیان داشت: از ظرفیت آزادگان بایستی برای کم کردن فاصله نسل چهارم انقلاب با نسل های دوم و سوم انقلاب، که به فرموده مقام معظم رهبری: نسل چهارم انقلاب کم کم دارند از نسل های دوم و سوم فاصله می گیرند؛ با برگزاری محافل خاطره گویی به درستی استفاده نماییم که در این راستا دستگاه های فرهنگی و متولی امر بایستی بستر و زمینه حضور و مکتوب نمودن خاطرات، پند ها و عبرت های آزادگان و مجموعه ایثارگران را فراهم نمایند.
حضرت آیت ا… اصفهانی امام جمعه شهر قاین نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، بیان داشتند: بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، یک روز تاریخی و در واقع یک پیروزی بزرگی برای ایران بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا