سیاسی

آزادگان سند افتخار جمهوری اسلامی ایران هستند

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز و به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به کشور،طی مراسمی به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه ناحیه قاینات از آزادگان سرافراز شهرستان قاینات تجلیل شد.
سرهنگ فرحبخش فرمانده سپاه ناحیه قاینات دراین مراسم با بیان این که آزادگان سند افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند گفت: آزادگان صبر و استقامت را به ما آموختند.
وی ادامه داد: عزت و اقتدار و امنیت وآسایش امروز ما ارمغان آزادگانی است که سال ها رنج اسارت را تحمل کردند و امروز ما به راحتی می توانیم کارهای سیاسی و فرهنگی و اقتصادی خود را به برکت رشادتها ودلاوریهای آزادگان در امنیت کامل انجام دهیم.
فرحبخش ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان گفت: وقتی که در کنار شما قرار می گیریم احساس قدرت و بزرگی می کنیم و این برای ما افتخار است و همه ما مدیون شما هستیم.
وی ادامه داد: شما آزادگان در مکتب عاشورا و مکتب امام حسین(ع) وحضرت زینب(س) پرورش یافته اید وصبر و استقامت را آموختید ومیهن را به جایی رساندید که دشمنان نظام و انقلاب را به رعب و وحشت انداخته اید .
فرمانده سپاه ناحیه قاین در بخش پایانی سخنان خود افزود: کار بزرگ شما را با این نشست ها و تجلیل ها نمی توان جبران کرد و این کار ما فقط به پاس قدر دانی از شما انجام گرفته است.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این جلسه با اشاره به رشادتها و جان فشانیهای آزادگان در طول دوران اسارت گفت: اسیر شدن و جانباز و آزاده شدن خیلی سختیها دارد اما این روحیه را حفظ کردن هنر می خواهد و بدانید که شمربن ذی الجوشن جانباز جنگ صفین در کاب امیر المومنین بوده است و تا مرز شهادت پیش رفته است ولی به قدری سقوط و انحطاط در او رخ می دهد که قاتل امام حسین(ع) می شود و از این تاریخ باید پند ها آموخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا