سیاسی

آزادسازی حلب ‌شکستی آشکار در جبهه ‌استکبار بود/اظهارات نخست وزیر انگلستان هیچگونه اعتبار عملی ندارد

به گزارش نسیم قائن ، سردار حسین سلامی دقایقی پیش در حاشیه کنگره شهدای کارگری استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به تحولات سوریه و جبهه مقاومت در منطقه اظهار داشت: امروز یک خبر بسیار مهم منتشر شد و آن آزادی کامل شهر حلب بود، این تحول بزرگ امروز یک شکست آشکار در جبهه متحد و به هم پیوسته استکبار بود که ظرف ۶ سال گذشته تلاش می‌کرد با برهم زدن نظم امنیتی در سوریه نظام مستقر در سوریه را از صحنه سیاسی سوریه حذف کند و جبهه مقاومت را باشکست روبه‌رو کند.
وی افزود: امروز آنچه اتفاق افتاد شکست آشکار سیاست‌های آمریکا و بخشی از کشورهای اروپایی و برخی متحدان منطقه ای آنها و یک پیروزی آشکار برای جبهه مقاومت بود.
سردار سلامی تصریح کرد: به طور طبیعی تحولاتی که در حلب از چندماه گذشته تا امروز اتفاق افتاد، موازنه میدانی را در سطح سوریه کاملا متحول کرد و چون موازنه سیاسی متکی به موازنه میدانی است موازنه سیاسی هم به نفع جبهه مقاومت و نظام سوریه در این کشور، کاملا به هم خورده و نظام سوریه در یک موضع برتر سیاسی بین المللی قرار گرفته است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: قطعا تحولات نظامی و میدانی در سوریه پس از این واقعه کاملا شتاب وسیع‌تری به نفع جبهه مقاومت و نظام سوریه خواهد گرفت و امیدواریم با متصل شدن پیروزی‌ها در موصل به پیروزی‌ها در حلب و گسترش این پیروزی‌ها به تدریج فضای تنفس گروه‌های تکفیری و سیاست‌های غربی و متحدان منطقه‌ایشان در سوریه و عراق تنگ شده و ان‌شاالله این دو ملت از شر سیاست‌های ویرانگر نظام‌های مخرب غربی و متحدانشان آزاد شوند و امنیت و آرامش به این کشورها برگردد.
سردار سلامی در پاسخ به سئوالی درباره گستاخی اخیر نخست وزیر انگلیس علیه ایران اسلامی گفت: انگلستان دشمن دیرینه همه کشورهای اسلامی است و اکثر مصیبت‌هایی که در جهان اسلام می‌بینید از تشکیل و پیدایش یک رژیم جعلی به نام رژیم صهیونیستی تا تکه تکه شدن بسیاری از کشورهای جهان اسلام و منازعات قومی و قبیله‌ای در جهان اسلام همه تاریخ تلخی از مداخلات انگلستان در کشورهای اسلامی به ویژه ایران است.
وی ادامه داد: یک زمانی انگلستان یک قدرت فائقه جهانی بود ولی امروز انگلستان به لحاظ سیاسی معلول است یعنی یک علیل سیاسی است و نه قدرت سیاسی و نه تفوق سیاسی دارد و این حرف‌هایی که توسط این مقام کم تجربه و ناپخته سیاسی و به ظاهر کهن سال انگلستان زده می‌شود، حرف‌هایی است که هیچگونه اعتبار عملی ندارد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: این حرف‌ها، یا ناشی از عدم شناخت آنها از واقعیت‌های عجیب ۴۰ سال گذشته جهان اسلام و ایران است و یا ناشی از توهمات و رویاهای دست نیافتنی و نوعی تفکرات مالیخولیایی است که اجازه نمی‌دهد یک سیاستمدار در سطح نخست وزیر انگلیس فهم واقع بینانه‌ای از واقعیات داشته باشد.
وی اضافه کرد: بنابراین هیچ تاثیری خاصی نخواهد داشت، ما از مرز اراده و آرزوها عبور کرده ایم و ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی ایران چند برابر بریتانیای گذشته قدرت تحول آفرینی در جهان داریم و خیلی مقید این موضوعات نیست.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا