سیاسی

آخرین وضعیت امدادرسانی به استان‌های درگیر برف/امدادرسانی ۱۱ تیم امدادی در محور قم

به گزارش نسیم قائن ، شاهین فتحی با بیان اینکه از ۵ بهمن ماه تاکنون ۱۸ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، همدان و مرکزی از برف وکولاک متاثر بوده‌اند، گفت: تاکنون در ۱۱۸ محور، شهر و روستا مورد امدادرسانی قرار گرفته‌اند همچنین تاکنون به ۲۷ هزار و ۲۰۰ نفر امدادرسانی شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان هلال احمر، وی با بیان اینکه ۸۲۰۰ نفر نیز در پی این عملیات‌ها اسکان اضطراری یافته‌اند،اظهارکرد: ۲۱ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شده و خدمات سرپایی نیز به شش نفر ارائه شده است. در عین حال تاکنون ۱۲۵۵ خودرو از زیر برف رهاسازی شده‌اند. طی عملیات‌های امداد و نجات که از سوی ۳۱۰ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر انجام شده، ۱۰۵۰۰ تخته پتو، ۳۷۰۰ بطری آب معدنی، ۲۰۵۰ قوطی کنسرو، ۳۰۰ کیلوگرم خرما، ۱۰۰۰ قرص نان و ۲۷۰۰ بسته بیسکوییت میان مردم توزیع شده است.
محمدرضا بهرامی – معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم- با بیان اینکه ۱۱ تیم امدادی جمعیت هلال احمر از شب گذشته در محورهای مواصلاتی قم در حال امدادرسانی هستند،گفت: بارش برف سنگین و بی سابقه در این محور منجر به گرفتار شدن خودروهای بسیاری شده است که امدادگران در حال خدمت رسانی به خودروهای گرفتار شده در برف هستند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: توصیه می‌شود مردم از سفرهای غیر ضروری پرهیز و به توصیه‌های عوامل امدادی و پلیس توجه کنند. در ضمن تاکنون ۱۵۰ کیلوگرم خرما و ۱۰۰۰ بسته نان و ۱۵۰۰ عدد بیسکویت بین مسافران و درراه ماندگان توزیع شده است همچنان پایگاه‌های اسکان اضطراری جمعیت آماده پذیرایی و اسکان در راه ماندگان است.
بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، بهرامی با اشاره به حضور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در محور قم – تهران و هماهنگی‌های انجام شده با وزارت راه گفت: جمعیت هلال احمر استان در پی بارش برف و کولاک در محورهای مواصلاتی به قم به صورت صد در صد در حال آماده‌باش است و مقرر شده، گاردریل بین اتوبان در این محور جهت بازگشت مسافران به شهرهای خود بازگشایی شود.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا