سیاسی

آخرین درس در کلاس “فقر”/ دانش آموزانی که قربانی پیچ جاده و بی توجهی شدند

به گزارش نسیم قائن ، این روزها خبرهای بسیار بدی از تصادفات جاده ای در جاده های خراسان جنوبی به گوش می رسد وهفته ای نیست که خبر تصادفی از این جاده در سایت ها وخبرگزاری هایی وروزنامه ها به چاپ نرسد.
عصر امروز نیز در جاده خضری به فیض آباد ازتوابع شهرستان قاین در خراسان جنوبی حادثه ای تلخ تر رقم خورد ویک دانش آموز دراین حادثه جان خودرا ازدست داد و۵دانش آموزبه همراه راننده وانت وفرزند خردسالش زخمی شدندوراهی بیمارستان شدند.
حادثه مذکور ازین قراراست که ۶دانش آموزروستای فیض آباد هرروزبرای تحصیل توسط یکی از والدین با وانت بار به شهر خضری منتقل می شوند واز بد حادثه امروز واژگونی وانتی که به عنوان سرویس مدرسه است جان یک دانش آموزرا می گیرد و۵دانش آموزدیگرراراهی بیمارستان می کند.
واما دربیمارستان …. ضجه های های دانش آموزانی که هنگام شنیدن مرگ هم کلاسی های خود دل حاضرین را به در می آورد.گریه هایی که شاید به گوش مسئولین هم نرسد.
همکلاسی ای که می گوید ای کاش من به جای دوستم دراین حادثه کشته می شدم.
دانش آموزانی که باوجود درد وغم بزرگ ازدست دادن هم کلاسی خود از مسئولین کمک می خواهند ومی گویند اجازه ندهید این حوادث دوباره برای همکلاسی هایمان تکرار شود
دوستانی که از فردا صندلی خالی همکلاسی خودرا خواهند دید چه احساسی خواهند داشت؟
این دانش آموزان هرروزه به دلیل عدم تامین بار مالی خانواده ها جهت سرویس مدارس با سوارشدن درعقب وانت والدین یکی از دانش آموزان مسیر۷کیلومتری فیض آباد به خضری را طی می کنند.
پدر یکی از این دانش آموزان می گوید:ماهیانه باید ۹۰هزار تومان برای فرزندانم کرایه سرویس مدارس بدهم وبا توجه به این خشکسالی ها وکمبود آب وبی رونق شدن کار کشاورزی تامین این هزینه برایم مقدورنبود وهرروز یکی از والدین دانش اموزان را می برد وبرگشت هم بایک نفر دیگر بود.
هزینه های سنگین سرویس مدارس درمسیرهایی که گاها دانش آموزان مجبورهستند مسافتی راجهت ادامه تحصیل طی کنند واستفاده ازسرویس های غیراستاندارد برای حمل ونقل این دانش اموزان گاها حوادثی تلخ را رقم می زندوخاطره ای تلخ در ذهن خانواده ها باقی می گذارد.
جاده هایی که حتی صدای مسئولین را هم درآورده بودوچندی قبل رئیس پلیس راه راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی( راهور ناجا) در جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل و مدیریت سوانح رانندگی خراسان جنوبی گفته بود: بیشترین آسیب راهها در استان مربوط به تصادفات در راه های روستایی است، باید در هزینه کرد اعتبار حوزه امنیت جاده های استان، به این بخش توجه ویژه شود.
سرهنگ محمدحسین حمیدی افزود: واژگونی خودروها در خراسان جنوبی نیمی از تلفات جاده ای را به خود اختصاص می دهد، این نوع تلفات با استاندارد کشوری متفاوت است، جاده های استان سطح ایمنی کمتر و آسیب پذیری بیشتری دارند، باید به گونه ای ایمن سازی شوند که اگر خودرویی از جاده خارج شد احتمال واژگونی آن کم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا