سیاسی

آتش نشانی «کرغند» شهرستان قاینات در نبود نیرو می سوزد

به گزارش نسیم قائن ، روستای کرغند بخش نیم بلوک در ۴۵ کیلومتری خضری دشت بیاض با جمعیتی بالغ بر ۴ هزار نفر زیرساخت های آتش نشانی را ندارد، البته یک سال پیش با درخواست های مردم و پیگیری های مکرر مسئولان بخش، ساختمان آتش نشانی این روستا افتتاح و قرار شد پس از مدتی برای تامین نیروی انسانی اقدام شود اما با گذشت یک سال از افتتاح هنوز از تامین نیرو خبری نیست.
یکی از اهالی روستای کرغند بخش نیم بلوک با بیان این که این روستا در این بخش بزرگ ترین روستاست و ۸ روستای مجاور را نیز تحت پوشش دارد، می افزاید: آتش نشانی این روستا یک سال است که با هزینه بالا افتتاح شده اما هنوز هیچ نیرویی در این نهاد بکارگیری نشده، این در حالی است که در این روستای ۴ هزار نفری در یک سال اخیر ۳ مورد آتش سوزی بزرگ به وقوع پیوسته که به علت غیر فعال بودن آتش نشانی خسارات زیادی به اهالی وارد شده است.
حسینی معتقد است: این روستا بسیار صعب العبور وکوهستانی است و امکان حضور نیروهای آتش نشان از خارج روستا به این منطقه زمان بر است بنابراین مسئولان یا نباید این پروژه را افتتاح می کردند یا هم باید هرچه زودتر نیروهای آن را استخدام کنند.
به گفته سالاری یکی از اهالی کرغند، خودرو و ساختمان آتش نشانی در این روستا به لطف مسئولان فراهم شده و نیاز است هر چه زودتر برای تامین نیرو نیز اقدام شود.
درگفت وگوی خراسان جنوبی با رئیس شورای اسلامی روستای کرغند، وی گلایه های مردمی را به حق دانسته و می گوید: یک سال است که ساختمان آتش نشانی بدون نیرو و بلاتکلیف است.
طاهری می گوید: برای تامین این نیروها، مدتی پیش آزمون کتبی بین ۹نفر در بخشداری نیم بلوک برگزار شد که با پیگیری های مکرر مدیر کل امور روستایی، استانداری قول تامین نیروی آتش نشانی کرغند را تا آخر آذرماه یا اوایل دی ماه جاری داد و قرار شد این موضوع در هفته های اخیر حل شود اما هنوز خبری نیست. وی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری مسئولان، تامین نیروی آتش نشانی کرغند به زودی محقق شود.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا