سیاسی

آب از «تجنود» می رسد

به گزارش نسیم قائن ، مشکلات بهره برداری از رودخانه تجنود با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی در جلسه ای بررسی و تصمیم هایی برای جلوگیری از هدررفت آب این رودخانه گرفته شد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گفت: با انتقال قسمتی از آب رودخانه تجنود و دشت آهنگران می توان مشکل آب شرب زیرکوه که از مهم ترین دغدغه های مردم است را رفع کرد. مهندس«امامی» افزود: در این جلسه مصوب شد که مقداری از آب این رودخانه برای استفاده مردم روستای تجنود و رفع مشکل تامین آب شرب زیرکوه به شبکه آب شرب این شهرستان تزریق شود.
بنابراین گزارش با توجه به تداوم خشکسالی ها، بحران بی آبی و مشکلات آب شرب در شهر حاجی آباد ،آبیز، زهان و روستاهای زیرکوه آب شیرین و گوارایی از دهنه آبشار ۷ کیلومتر مسیر رودخانه را پیموده و کم کم در میان ماسه بادی و شن های کویر تجنود و همت آباد فرو می رود. این در حالی است که با توجه به زمین موجود در بالا دست رودخانه و راه اندازی ایستگاه پمپاژ اما مردم روستای تجنود نمی توانند از این آب بهره مند شده و کشاورزی کنند.
همچنین بیش از ۱۰ سال است که ایستگاه پمپاژ برای انتقال آب به زمین های پایین دستی که در اختیار مردم و مالکان تجنود قرار گرفته بود نصب شده اما به دلیل اختلاف بین مردم روستا و دیگر مالکان این امر محقق نشده است.
منبع:خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا