سیاسی

آبرسانی به ۱۵روستای بخش سده با حفر وتجهیز چاه محمدآباد پسکوه+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، در دومین روز از هفته دولت تعدادی از پروژه های عمرانی در بخش سده قاین با حضورمسئولین شهرستانی به بهره برداری رسید.
پروژه حفروتجدید چاه مجتمع آبرسانی محمدآباد پسکوه با اعتباری بالغ بر۱۵۰میلیون تومان از جمله پروژه هایی بود که دراین روز به بهره برداری رسید.
عیدی رئیس آب وفاضلاب روستایی قاین در حاشیه بهره برداری ازاین پروژه گفت: با بهره برداری از این پروژه ۱۵روستای پرجمعیت از جمله محمدآبادپسکوه،تیغاب،شهرک هاشمیه،گوراب،چاه اسلام آباد،چاه کاذب،چاه برات صادقی،چاه ضیایی،چاه کشمیر،چاه حاجی آباد،چاه حسین آباد،چاه فیض آباد،چاه سمرآباد،چاه احمد وچاه گل آباد از نعمت آب آشامیدنی برخوردارمی شوند.
وی افزود: با اجرای این پروژه ۱۱۲۷خانوار وبالغ بر۴۱۶۷نفر از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شده اند.
رئیس اداره آب وفاضلاب روستایی قاین اظهارداشت: علاوه برپروژه مذکور در هفته دولت پروژه های دیگری از جمله اصلاح وبازسازی شبکه های فرسوده در سطح روستاهای قاینات با لوله گذاری به طول۳۴۰۰متر وبا اعتبار مصوب۸۳۵۰میلیون ریال،آبرسانی به روستاهای مهدی آباد،امیرآباد سرچشمه از مجتمع گرماب با لوله گذاری در مسیر خط انتقال وشبکه توزیع به طول ۳۲۱۰۰متروبا اعتباری بالغ بر۲۲۰۰۰میلیون ریال وبرخورداری ۲۲۵خانوار ازاین طرح،آبرسانی به روستاهای فتح آباد وعلی زنگی از مجتمع فیض آباد با لوله گذاری در مسیر خط انتقال وشبکه توزیع به طول۸۷۱۶متر وبا اعتبار مصوب ۵۰۰۰میلیون ریال وبرخورداری ۷۴خانوار،آبرسانی به روستاهای آفریز،اسماعیل آباد،قومنجان وادامه آن به کوهمیران با لوله گذاری در مسیر خط انتقال وشبکه توزیع به طول ۳۲۰۹۰با اعتبار مصوب ۲۵۰۰۰میلیون ریال وبرخورداری ۱۱۶۵خانوار،آبرسانی به روستاهای دره بازوشندان عرب از مجتمع کرغند با لوله گذاری در مسیر خط انتقال وشبکه توزیع به طول۱۵۹۵۰متر وبا اعتبار مصوب۱۷۵۰۰میلیون ریال وبرخورداری ۱۵۶خانوار درطول هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
کهن ترابی فرماندار قاین نیز درحاشیه بهره برداری ازاین پروژه گفت: دولت تدبیر وامید توجه خاصی به مناطق روستایی ومحرومین دارد.
وی افزود: این پروژه جزء پروژه هایی است که در دهگردشی ها مردم از ما درخواست مکرر داشتند وخوشبختانه امروز شاهد افتتاح این پروژه به همت مسئولین شهرستان هستیم.
از دیگر پروژه هایی که در دومین روز هفه دولت افتتاح شدپروژه آب شیرین کن دهستان آفریز بود که با اعتباری بالغ بر۲۳میلیون تومان از محل وامهای اشتغال زایی کمیته امداد(ره) به مبلغ۱۵میلیون تومان وآورده ۸میلیونی به بهره برداری رسید.
فارابی مدیر کمیته امداد قاین گفت: با بهره برداری از این طرح ۴۹۷خانوار از مردم دهستان آفریز واسماعیل آباد می توانند از آب شیرین وتصفیه شده بهره مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا