سیاسی

آبرسانی به روستاهای امیرآباد سرچشمه ،مهدی آباد ودره بازبا اعتباری بالغ بر۳میلیاردو۹۰۰میلیون تومان

به گزارش نسیم قائن ، عیدی مدیرامورآب وفاضلاب روستایی قاین در نشست خبری باا صحاب رسانه با تبریک روزخبرنگاراظهارداشت: یکی از افتخارات ما این است که وظیفه سقائیت را برای روستائیان عزیز برعهده داریم.
وی افزود: صنعت آب یک فعالیت اجتماعی است که باید با مردم ارتباط موثر وخوبی دراین زمینه داشته باشیم .
عیدی با بیان این که خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم ومسئولین هستند از همه اصحاب رسانه خواست تا رابط بین مردم ومسئولین در همه زمینه ها وبه خصوص مسائل ومشکلات آبرسانی باشند .
مدیرامور آب وفاضلاب روستایی قاین با بیان این که در حال حاضر هزینه آبرسانی به روستاهابسیار بالاست گفت: این امر یکی از وظایف ذاتی ماست وروستائیان هم باید از نعمات الهی برخوردار باشند
وی افزود: ۱۳۰روستای فعال در سطح شهرستان قاینات با جمعیت روستایی۵۵هزار و۳۲۹نفرتحت پوشش آبرسانی امورآبفار قاین قراردارد
عیدی بیان داشت: با توجه به خشکسالی های ۱۸ساله در منطقه روستاهایی را داریم که با هم با تنش آبی وهم با بحران بی آبی مواجه هستند وروستاهایی هم داریم که هیچ گونه بحران وتنش بی آبی ندارند.
وی ۵۹روستای شهرستان را فاقد هرگونه تنش وبحران بی آبی اعلام کرد وگفت:۵۴روستای ماتنش آبی دارند و۱۷روستا نیز فاقد هرگونه شبکه آبرسانی هستند که در دستور کار جهت آبرسانی قراردارند.
مدیرآبفار قاین گفت: شهرستان قاینات با۲۳هزار مشترک در سطح استان ،بیشترین تعداد مشترکین روستایی را دارد که از خدمات ما بهره مند می شوند.
عیدی ادامه داد۳۹روستای شهرستان قاینات با تانکر آبرسانی می شود که در فصل تابستان به دلیل تنش های آبی وافزایش تقاضاها این تعداد به ۴۹روستا می رسد.
وی در خصوص مشترکین پرمصرف اداری وخانگی نیز گفت:اگر مردم فقط ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند در هیچ نقطه ای از شهرستان قطعی و کمبود و نبود آب را نداریم.
عیدی بیان داشت: طبق آخرین آمار تعداد ۸۱۷ مشترک پرمصرف در شهرستان داریم که تذکرهای زیادی به آنها داده شده است.
مدیرامور آب وفاضلاب روستایی قاین گفت: ۴۲/۵درصد شبکه های آبرسانی شهرستان قاینات فرسوده بوده است که طی سه سال گذشته با پیگیری های انجام شده وتعویض شبکه این میزان به ۳۹درصد رسیده است.
عیدی ادامه داد: در این مدت ۱۵۴کیلومتر شبکه انتقال وتوزیع تعویض شده است که درصد هدر رفت فرسودگی آب از۴۲٫۵درصد به ۳۹درصد رسیده است.
وی افزود: حدود۳۸۰کیلومتر دیگر شبکه آبرسانی ما فرسوده است.
عیدی با اشاره به طرح های افتتاحی این اداره که در هفته دولت گفت:در هفته دولت پروژه های آبرسانی به روستای دره باز از مجتمع کرغند که یک روستای کوهستانی است و۹۰۰میلیون تومان برای این پروژه صد درصد کوهستانی هزینه شده است به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود:آبرسانی به دوروستای مهدی آباد وامیرآباد سرچشمه از مجتمع آبرسانی گرماب از دیگر پروژه های آبرسانی است که آماده بهره برداری است ودر هفته دولت رسما افتتاح خواهد شد.
وی گفت: برای اجرای این پروژه هابیش از۳میلیاردتومان هزینه شده است که در دورترین نقطه شهرستان واز مناطق عشایری این طرح اجرا شده است.
عیدی افزود:۴۰کیلومتر خط انتقال وشبکه توزیع به این دوروستا اجرا شده است .
مدیرامور آب وفاضلاب روستایی قاین خرید ونصب آب شیرین کن با اعتباری بالغ بر۴۰میلیون تومان در روستای روم را از دیگر پروژه های هفته دولت اعلام کرد.
وی بیان داشت: تا پایان سال ۹۶علاوه بر آبرسانی به مهدی آباد وامیرآباد سرچشمه ودره باز که در هفته دولت به بهره برداری می رسد روستاهای آفریز،اسماعیل آباد،قومنجان،تیغدر،کوه میران تا پایان سال نیز ازآب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.
عیدی افزود: برای این پروژه ۲میلیارد و۲۰۰میلیون مصوب شده است و۱میلیارد و۲۰۰میلیون تخصیص یافته است .
وی میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه را ۹میلیارد تومان اعلام کرد.
مدیرامور آب وفاضلاب روستایی قاین از اجرای فاز۵فاضلاب کرغند با اعتبار۵۳۷میلیون تومان خبرداد وگفت:امیدواریم که تا دهه فجر امسال نیز این پروژه به بهره برداری برسد.
وی افزود: از ابتدای اجرای این طرح که حدود۱۰سال است در حال اجراست۴میلیاردتومان هزینه شده است
عیدی در پایان گفت: روستاهای قیصار،زمانی وکرچ از بخش سده،پهنایی،شاهیک،مهمویی،شهرک طلاب،خسروی،انجول،خرواج وخونیک پای گدا روورونجان ومجتمع روشک از بخش مرکزی،گزدمووتبلو از بخش نیمبلوک در اولویت آبرسانی این امور قراردارد.
وی افزود:برای تکمیل آبرسانی به این روستاها۱۴میلیارد و۶۰۰میلیون تومان نیاز است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا